NätverkErfarenhetsnätverk

I Marknadsföreningens erfarenhetsnätverk har du möjlighet att utöka ditt kontaktnät, få råd och stöd i en mindre grupp och ta del av andras erfarenheter och kunskaper på ett visst område.

Hur fungerar det?

En träff med en av nätverksgrupperna skiljer sig något från ett av våra Seminarier, Webbinarier eller andra event:

  • Deltagare uppmuntras till erfarenhetsutbyte – i mindre grupper lär vi av andra deltagare och diskuterar egna utmaningar i rollen
  • Man behöver inte välja en grupp eller ”gå med” i en nätverksgrupp – alla medlemmar är välkomna till nätverkens träffar (med enda undantag ”MiS Marknadscheferna, som endast är för dig med marknadsansvar)
  • För det mesta spelar vi inte in en nätverksträff, även om den sker online – och de diskussioner som sker mellan deltagare görs heller inte tillgängligt för någon som inte var med på träffen

Vad kostar det?

  • Som medlem i Marknadsföreningen Stockholm går du kostnadsfritt på alla nätverkens träffar!
  • Gäster är välkomna till gästpris, anges vid anmälan.

Vill du gå på en nätverksträff?

Kika här! Under EVENT lägger vi ut alla nätverksträffar och där kan du anmäla dig precis som du gör till övriga seminarier och träffar.

Alla nätverksträffar ingår i ditt medlemskap!

Du behöver alltså inte anmäla dig särskilt till själva nätverket och du kan självklart gå på träffar i flera nätverk – även om många är ”stammisar” och har vissa nätverk de följer. Om du vill engagera dig mer i ett speciellt nätverk, berätta gärna det för nätverksledarna.

På träffarna förväntas du bidra i diskussionen och du får gärna själv ställa upp och anordna en träff.

Vill du veta mer om något nätverk? Kontakta gärna info(@)mis.se eller ledarna för respektive grupp.

Vill du engagera dig mer?

Har du idéer och förslag kring de olika nätverken eller saknar du en grupp inom ditt område? Du kan vara ledare i en grupp åt gången. Mejla gärna oss på info(@)mis.se.

Grupper & nätverksledare

Marknadsföreningen Stockholms ideella nätverksledare ansvarar för sina respektive nätverksgrupper och planerar träffar.

Tommy Lindström, tommy(@)boom-marketing.com

B2B

Rebecca Cannerfelt, rebecca.cannerfelt(at)learnifier.com

Camilla Cramner, camilla.cramner(@)loyaltyfactory.se
Karin Bjäreholt, karinbjareholt(@)outlook.com
Ann Netterwall, ann(@)kiwano.se

Maria Westman, maria.westman(@)cbywest.se
Gabriella Dahlstedt, gabriella.dahlstedt(@)appelberg.com

Anna Broback, anna.broback(@)gmail.com

Katarina Önell, katarina.onell(@)kantar.com
Rebecca Cannerfelt, rebecca.cannerfelt(@)learnifier.com

Marie Sommar, marie(@)mis.se

Alex Baker, alex(@)retailtechx.com

Cecilia Perlind, cecilia.perlind(@)tns-sifo.se
Olle Nyström, olle.nystrom(@)minnesota.se

  • Dela :